1 Bitcoin 10 Bin Dolar oldu!


Yeni almış olduğum duyumlara bakılırsa geleceğin parası olarak alınan ve Türk televizyonlarına da konu almayı başaran sanal para birimi, bazı yerel borsalarda 10 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Fiyatının borsadan borsaya değiştiğini biliyorsunuzdur. Mahalli bir borsa’da ortalama 10. Bin dolara çıkan bitcoin için 10 bin dolar seviyelerine çıkamaz diyenlerin yüzünü kara çıkarttı ve son değerlemesi ile, Coinmarketcap verilerine göre şu an bitcoin 10.0045,20 dolardan işlem görüyor.

Bugün ortalama olarak % 4,13 oranında yükseliş ile 10 bin doları geçen dünyanın ilk para birimi bitcoinin piyasa değeri ise; 168 milyar doları geçmiş şekilde. Daha kendi sitesinin verilerinde yer almayan bu haberi ise sitede 1 2 saat içerisinde yayınlayacaklarına hiç şüphem yok.

9 bin barajını hemen hemen bigün içerisinde aşan sanal kripto para bitcoin % 10 artışla 10 bin dolar barajını kısa bir sürede aşmayı başardı. Sanal Kripto paranın bu denli gelişimi ile önemli adımlardan biri olarak görülen 10 bin doların aşılması, btc’ye olan ilginin daha da artmasına sebep olacak gibi.

Bir diğer iddialardan birisi ise 2018 senesinde kripto paranın 40 bin dolar barajını aşacak söylentileri yayılmaya başladı. Uzmanlara nazaran, 2018 yılının haziran ayına kadar, 25 bin dolar barajına geleceğini ve yaklaşık değerini %250 katlayacak ve yıl sonuna doğru 40 bin dolara geleceği söylentileri kulaktan kulağa çığ şeklinde yayılıyor.

Fortres Investment Group eski hedge fon yöneticisi Michael Novogratz,  kripto para bitcoin’in bu artışlar ile gelecek yıl kendini 4 kat katlayacağını beklediklerini ve yatırımlarının doğru yapılması ile harikulade bir gelir kapısı olabileceğini sözlerine ekledi.

Bir diğer facia senaryolarından birisi ise Market Wacth yazarı Mark Hullbert bitcoin’in batma ihtimalinin %80 olduğunu söylemiş oldu. Bu şekildeki yükselişin sıra dışı bulunduğunu ve yakında kötü bir haberin gelebileceğini belirtti. Hulbert, daha önce yaşanılan emtia tutarlarında görülen duruma dayandırarak oluşturduğunu da belirtiliyor.

Bu şekilde bir yükselişe devam ederse kripto para Bitcoin’in Geleceğin sanal parası olmaktan çıkabileceğini düşünmek içten bile değil.
1 Bitcoin 10 Bin Dolar oldu! 1 Bitcoin 10 Bin Dolar oldu! Reviewed by MW on 20:44 Rating: 5

Hiç yorum yok

Son Yorumlar